РЕДАКЦИЯ: 0888 955 105 | Последвайте ни във Facebook

Медали за старозагорци от XI-ти турнир „Загорски стрелец"

Публикувано на:

Стара Загора бе домакин на XI-ти турнир "Загорски стрелец" по спортна стрелба с лък. Турнирът се проведе в спортна зала "Иван Вазов", където организаторите  СК "Загорски стрелец" предоставиха отлични условия, за да премерят сили над 160 спортисти от 16 клуба от цялата страна в категориите олимпийски стил, компаунд и гол лък.

11 бяха старозагорските стрелци, които показаха умения в олимпийски и компаунд стил.

В индивидуалната надпревара, в категория олимпийски стил младежи под 21 г., Борис Василев зае второ място и грабна сребърен медал, а Явор Стойнов се пребори за бронза. Съотборникът им Любомир Камишев се нареди на шесто място в класирането.

При младежите под 21г. компаунд второ място и сребърен медал завоюва Николай Василев. Иван Проданов също взе сребро при мъже 50+ олимпийски стил. На крачка от бронзов медал бе и Станислав Матев, който остана четвърти при мъже олимпийски стил. Достойно се представиха и останалите състезатели на СК "Загорски стрелец" в олимпийския стил - Георги Абаджиев, Иван Анастасов и Пламен Василев при мъжете, Ани Богданова и Катя Дянкова при жените.

Отборно младежи под 21 г. олимпийски стил - Борис Василев, Любомир Камишев и Явор Стойнов се класираха на първо място.