РЕДАКЦИЯ: 0888 955 105 | Последвайте ни във Facebook

Мъглижкото училище "Христо Ботев" включи в дистанционното обучение всички деца от уязвими групи

Публикувано на:

Основно училище „Христо Ботев“ в Мъглиж се включи в дистанционното обучение с нова образователна практика сред децата от уязвимите групи, които не разполагат с устройства за провеждане на обучение от разстояние. Големи затруднения изпитваха децата и от липсата на интернет. В кв. „Свобода“ живеят около 80 ученици, които на практика останаха изолирани от процеса на преподаване. За да реши проблема, училищното ръководство допусна материалът да се усвоява от затруднените технически ученици посредством хартиени носители. Тук се прояви образователният медиатор Ангел Денков. Той е назначен в училището по проект „Подкрепа за успех“. Всеки ден той посещава по домовете учениците от 1 до 7 клас и раздава разпечатани материали, след което, отново по места, взема от децата готовите домашни работи и им дава новите. Задачи, тестове, забавни игри и всичко, подготвено от преподавателите стига до учениците.

Засега учителите предоставят на хартиен носител материали само по математика и български език и литература. В инициативата с удоволствие се включиха всички 25 щатни преподаватели. Както медиаторът, така и учителите са снабдени с всички предписани от здравните служби индивидуални предпазни средства за защита от COVID-19.

Опитваме се, в ситуацията на криза, да не изолираме децата от семейства в неравностойно социално положение", обясни Милена Челебиева, директор на ОУ „Христо Ботев“. "В начинанието си получаваме безценна помощ от Ангел. Самият той е баща на дете, включено в новата практика, и е в постоянна връзка с родителите на останалите“.

Хората в квартала имат изключително доверие в Ангел. Децата го наричат с обич батко Ачо. „Трудно е да се осъществи обучение от разстояние в неприветливите райони, особено тогава, когато проблемът не е само епидемията, а и бедността на хората", споделя младият мъж. Като голямо постижение той определя факта, че всички деца в квартала имат достъп до интернет. "Разговаряхме с жителите, които имат интернет и всички се съгласиха да преостъпват паролите си. По този начин облекчихме някои от родителите да не плащат абонаментни такси“.

Извънредната ситуация в страната успя да обедини учители и родители по-добре от всички други мерки, без оглед на етнос и религия. В името на децата и тяхното по-добро бъдеще!

Вижте още