РЕДАКЦИЯ: 0888 955 105 | Последвайте ни във Facebook

Иван Лишев спечели Купата на кмета на "Писта Стара Загора" 2021г.

Публикувано на:

Купата на кмета от автомобилното състезание „Писта Стара Загора", която традиционно се присъжда на най-добре представилия се старозагорски пилот, тази година е за състезателя Иван Лишев. Той е част от Автомобилен спортен клуб „Стара Загора" и завърши първи в клас „Лада". Другата специална награда от емблематичния автомобилен шампионат - приз „Fairplay пилот", давана в памет на Станимира Петрова-Ганева, дъщеря на многократния шампион на България Георги Петров, заслужи Димитър Кондев.

„Писта Стара Загора" тази година събра рекорден брой заявки за участие, като в неделния ден умения зад волана премериха 64 екипа. Оспорваното състезание е четвърти кръг от Националния шампионат по затворен маршрут. По добре познатото 2.8 км трасе, пилотите бяха разделени в четири групи – „Лада", „Спорт", „Тунинг" и „Макси".

„Изключително ми е приятно да ви приветствам с „добре дошли" по повод поредния кръг от Националния шампионат по затворен маршрут „Писта Стара Загора" 2021. Радвам се, че тази година има рекорден брой участници. Благодаря ви, че сте тук", каза при откриването Красимира Чахова, зам.-кмет на Община Стара Загора.

В серия „Лада" победител стана Иван Лишев от АСК Стара Загора, следван от Дончо Дончев от Green Fox Motorsport 2 и Огнян Патенов от АСК ЛВ-Авто рейсинг тийм.

Йордан Методиев от АСК „Дианел Рейсинг" бе безапелационен в серия „Спорт". На второ място се класира Деян Куманов от АСК Стара Загора, а трети Александър Димитров от КА-2 Рейсинг тийм
В серия „Туринг" се наложи Иван Влъчков от КА – 2 Рейсинг тийм, следван от Искрен Веселинов от АСК Дианел Рейсинг и съотборникът му Станислав Паришков .

В последната серия „Макси" при оспорвана надпревара първото място грабна Константин Маршавелов от КА – 2 Рейсинг тийм, на секунди след него остана Пламен Камбуров от АСК ЛВ-Авто рейсинг тийм, трети е Румен Киров от АСК Старт – М Криводол.
Отборният победител е КА – 2 Рейсинг тийм.

Между сериите зрителите  се насладиха на специално подготвено дрифт шоу.

Организатори са Община Стара Загора, АСК - Стара Загора и Автомобилната федерация България.