РЕДАКЦИЯ: 0888 955 105 | Последвайте ни във Facebook

Национална универсиада 2021 приключи с множество медали за спортистите от Тракийския университет

Публикувано на:

Успешно приключи Национална универсиада 2021 г., чиито домакини бяха Тракийският университет и община Стара Загора.

Отлично се представиха отборите на университета-домакин в различните спортни дисциплини на междууниверситетските състезания.

Женският отбор по баскетбол на Тракийския университет спечели шампионската титла на Националната универсиада 2021. В състава на отбора за финалните срещи играха студентките Карина Константинова, Гергана Иванова, Петя Бояджиева, Ивана-Антония Гайдарова, Мария Делчева, Стелияна Трифонова, Калина Иванова, Виолета Лазарова, Станка Иванова. Треньор на отбора е Мария Иванова, преподавател в катедра "Физическо възпитание и спорт". Баскетболистките завършиха първи и в дисциплината баскетбол 3х3. Със спечелването на титлата баскетболния отбор-жени добива право за участие в Европейския университетски шампионат по баскетбол 3х3, под егидата на EUSA.

Представителният отбор по джудо също взе участие в Националната универсиада. Състезателите завоюваха почетното второ място в отборната надпревара и шампионска титла за индивидуалния състезател Николина Чуклева от Ветеринарномедицинския факултет.

Бадминтонистите на Тракийския университет Симеон Стефанов, Иван Кьосов, Favas Parinkadakkat, Noraiz Manhans от Медицински факултет се класираха на 3-то място в отборната надпревара.

Георгиос Догоритис от Ветеринарномедицински факултет заслужи 2-рото място в дисциплината 50 м. бътерфлай и 4-то място на 100 м. бътерфлай.

Златни медали от Националната универсиада 2021 за Тракийския университет завоюва в две лекоатлетически дисциплини - 400 и 800 метра бягане - Полина Тодорова - студентка в 3-ти курс на специалност "Автотранспортна и земеделска техника" във Факултет "Техника и технологии" - гр. Ямбол.

В дисциплината хвърляне на диск второ място спечели Лили Стойчева от Филиала в Хасково. В щафетата 4 по 100 метра жени 4-то място заеха Полина Тодорова, Нелина Цветанова, Кристиана Маринкова, Стефани Стоянова. Отборно те се класираха на 3-то място.

В дисциплината спортно ориентиране 4-то място на средна дистанция и 5-то място на спринт заслужи Петя Кънчева от Педагогически факултет.

Мащабното спортно събитие тази година събра над 1000 студенти от 20 университета. Състезателите премериха сили в 13 вида спорт в продължение на 4 дни.