РЕДАКЦИЯ: 0888 955 105 | Последвайте ни във Facebook

С увереност, знания и надежда започнаха редовните кандидатстудентски изпити в Тракийския университет

Публикувано на:
В Тракийски университет – Стара Загора беше даден старт на редовната кандидатстудентска сесия с изпита по биология – един от най- предпочитаните кандидатстудентски изпити, позволяващ прием в редица специалности от професионалните направления медицина, ветеринарна медицина, здравни грижи, природни и аграрни науки.
Над 780 кандидат-студенти от цялата страна се явиха на изпита, избирайки Тракийския университет като образователна дестинация за своето бъдещо професионално развитие. За много от тях този ден е първата важна стъпка към реализация в едни от най-значимите и обществено отговорни професии.
В съответствие с утвърдените правила за провеждане на кандидатстудентските изпити, в 8:00 часа в присъствието на членовете на Централната комисия за кандидатстудентски прием и родители беше отворена касата с изпитните варианти,
отпечатани непосредствено преди началото на изпита. Изпитен вариант №1 беше изтеглен в учебна зала №6, с което беше поставено началото на изпитния ден при пълна прозрачност и спазване на всички процедури, гарантиращи равнопоставеност на кандидатите.
Непосредствено преди началото на изпита заместник-ректорът по учебната дейност доц. д-р Цветослав Койнарски, проведе кратък инструктаж на квесторите и кандидат-студентите. Ректорът на Тракийския университет проф. д-р Мирослав Карабалиев лично приветства участниците и им пожела увереност, спокойствие и успех.
Изпитът по биология се проведе в повече от 25 аудитории и учебни зали при отлична организация, осигурена от над 100 квестори и членове на техническата комисия за организиране и провеждане на редовните изпити за Кандидатстудентска кампания 2026. Кандидатите разполагаха с 2 часа и 30 минути за работа върху изпитния вариант, като във всички зали бяха осигурени еднакви условия за провеждане на изпита.
За безпроблемното протичане на изпита и организацията на проверката на писмените работи отговаряше комисията по биология с председател проф. д-р Татяна Влайкова.
Кандидатстудентската кампания в Тракийския университет продължава и през следващите дни, като още утре кандидатите ще се явят на редовния изпит по химия – вторият ключов изпит за прием в специалностите от медицинското направление.
Тракийският университет продължава да посреща бъдещите си студенти с високи академични стандарти, прозрачни процедури и стремеж към качествено образование, съобразено със съвременните изисквания на обществото и пазара на труда.
Вижте още