РЕДАКЦИЯ: 0888 955 105 | Последвайте ни във Facebook

С нов рекорд на трасето във второто издание на 5К Beroe Road Race в Стара Загора

Публикувано на:

Над 300 любители и професионални бегачи премериха сили на второто издание на 5К Beroe Road Race в Стара Загора. Трасето стартира от парк „Артилерийски“ и премина през един от най-главните и равни булеварди на града бул. „Славянски“. Състезанието предостави на всички участници възможността да се заредят с много положителни емоции и да предизвикат себе си за едно наистина бързо бягане на 5 км.

Двукратната олимпийска медалистка и първата българка със световен рекорд в леката атлетика Йорданка Благоева даде старт на 5К Beroe Road Race.

Шампион във второто издание и с рекорд на трасето стана Иво Балабанов 14:27 минути, сребърен медал взе Алберт Тонуи от Кения (14:33), бронзов медалист стана Християн Стоянов (14:56).

Шампионка при жените стана Девора Аврамова 16:22 минути, следвана от Маринела Нинева (16:31), трета остана кенийката Виталайн Кибил (17:15).

За втори път се проведе и общоградско бягане за деца на 600 метра. Стартът на него бе даден от националният рекордьор на 1500, 2000, 3000, 5000 и 10 000 метра, участвал в две олимпиади Евгени Игнатов. Най-добрият български бегач в бягането на средни и дълги разстояния за всички времена.

Първо място при момичетата извоюва Деница Иванова, последвана от Никол Минчева, а трета остана Ралица Митева.

При момчетата шампион стана Кирил Хрелков, негов подгласник е Марин Манолов, последван от Петър Кордов.

Над 600 деца бяха заявили участие в кроса. Всяко едно от тях получи медал за участие.