РЕДАКЦИЯ: 0888 955 105 | Последвайте ни във Facebook

XII-ти турнир "Загорски стрелец" по спортна стрелба с лък се проведе в Стара Загора

Публикувано на:

През изминалия уикенд  - 24 и 25 февруари,  Стара Загора бе домакин на XII-и турнир "Загорски стрелец" по спортна стрелба с лък. Той се проведе в Спортна зала "Иван Вазов", където сили премериха над 130 стрелци от 12 клуба от цялата страна в категориите олимпийски стил, компаунд и гол лък.

СК "Загорски стрелец" бе представен от 9 състезатели - 5 в олимпийския стил, 2 в стил компаунд и 2 в стил гол лък. В индивидуалната надпревара в категория компаунд младежи под 21г. Николай Василев зае първото място и грабна златен медал. При младежите под 21г. олимпийски стил трето място и бронзов медал завоюва Борис Василев.

Достойно се представиха и останалите състезатели на СК "Загорски стрелец" - в олимпийския стил - Станислав Матев при мъжете и Ани Богданова при жените; в стил компаунд - Божидар Иванов при мъже; както и Иван Анастасов и Величко Пеев в категория гол лък.

Отборно младежи под 21г. олимпийски стил - Борис Василев, Любомир Камишев и Явор Стойнов се класираха на първо място.