РЕДАКЦИЯ: 0888 955 105 | Последвайте ни във Facebook

Beroe 5K Road Race събра стотици бегачи в парк „Артилерийски"

Публикувано на:

Стотици бегачи от цялата страна, сред които и някои от най-изявените лекоатлети на България, взеха участие в най-новия турнир в Стара Загора - „Beroe 5K Road Race". Шампионатът се проведе в неделя – 15 октомври в парк „Артилерийски".

Златни български бегачи като Християн Стоянов - двукратен световен шампион за пара атлети, Милица Мирчева- единствената българка участвала на Олимпийски Маратон, Шабан Мустафа - световен шампион за ветерани, шампиони на България в различни бегови дисциплини и възрасти като Девора Аврамова, Билсерин Сюлейман, Стоян Владков, Сава Тодоров, Николай Първанов и много други бягаха заедно с любители на леката атлетика. Участие в турнира взеха още зам.-кметът на Стара Загора Красимира Чахова и новият президент на БФЛА  Иван Колев.

Изключителен хъс показаха и над 200 деца от цялата страна на 600 м трасе. Стартът им бе даден от националната рекордьорка и победителка при жените Милица Мирчева. Първата шестица заслужиха специални подаръци – Алис Илиева, Деница Иванова, Зара Илиева, Светломир Славов, Кристо Тонев и Никола Мартинов. Всички млади лекоатлети получиха медали за участието си.

132-ма бегачи стартираха 5-километровото трасе и всички успяха да финишират. Най-бърз при мъжете бе Християн Стоянов, който покори дистанцията за по-малко от 15 минути, на второ място застана Стоян Владков, а трети завърши Иван Андреев. При дамите, за малко над 16 минути трасето пробяга Милица Мирчева, втора бе Девора Аврамова, а трета – Билсерин Сюлейман.

Ресорният зам.-кмет на Стара Загора Красимира Чахова спечели среброто при жените в група 55+, а златото взе Румяна Пановска.

Най-добрите от  „Beroe 5K Road Race" получиха своите награди от Йорданка Благоева - носителка на два медала от Олимпийски игри в дисциплината скок височина, Емилия Драгиева - носителка на бронзов медал от световно първенство в дисциплината скок височина и Иван Колев -п на БФЛА.

Организатор на турнира бе Спортен клуб по лека атлетика „Берое" с подкрепата на Община Стара Загора, както и десетки спонсори. Танцов поздрав отправиха децата от ансамбъл „Орисия".